DAS Bira

Güncelleme tarihi: 9 Eyl 2021

Türkiye Bira Koleksiyonerleri Kulübü'nden festivallerde ve bir kaç toplantıda denk geldiğim Duygu ve Serhat'ın Türkiye'ye kazandırdığı yeni kraft bira markası DAS Bira.


İlk biraları olan Das Dies' Ale'yi henüz tadamadım. 12 Temmuz 2021 haftası piyasaya çıktı. 09.09.2021 Güncelleme:

Das Dies' Ale'yi ilk olarak çıktığı zamanlarda bir plajda denemiştim. Ama havanın sıcaklığından ötürü hemen ısınmıştı ve ne tat aldığımı tam anlamamıştım. Geçen hafta tekrar denedim ve tadım notları şu şekilde oluştu:
*#StrongAmberAle

🚀

Bardağa koyma esnasında köpük çok güzel oluşuyor ve genel olarak da kalıcı. Koyu kehribar renk bizi karşılıyor.

🚀

Kokuda malt ağırlıklı karamel/pekmezimsi notalar var.


Tadımda da yine pekmezimsi, karamel hissi veren tatlar hissediyorsunuz ama iç burkan bir yapıda değil. Hafiften kavruk-kızarmış notalar da gelmekte. Gazlılık da çok yerinde bu sebeple damağı yıkıp geçen tatlılık yok ve dengeli bir profile sahip olmuş. İçim sonrası şerbetçiotu acılığını net bir şekilde alamadım, ama tatlılık dengelenmiş ve bu da içimi güzelleştirmişti. Zaten IBU 33(oldukça cömert) 😂

🚀

%6.6 olan alkol oranı damakta rahatsız etmiyor, aksine içimi keyifli hale getirmiş. Bu da birayı kışın bol bol zevkle tüketebileceğimizin müjdecisi. Kışın kestane yanında çok hoş bir eşlikçi olabilir😊🍻🍻


Ev biracılığından gelen ve ev biralarının ismi de DAS Bira olan idealist çiftimizin, hayallerini nasıl bir üst noktaya çıkardıklarını özetleyen iki paylaşımı bırakayım.


Hayırlı uğurlu olsun, sabırları bol olsun. :)


277 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör