top of page

Jameson Brewery Edition Gara Guzu
Gara Guzu Brewery x Jameson

Biricik Gara Guzu'muz, geçtiğimiz günlerde bizleri bir kez daha heyecanlandıran projesini duyurdu. Jameson Brewery Edition Gara Guzu !

----

Gara Guzu'nun Jameson ile olan projelerine uzak değiliz. Bu blog'un yaşı kadar geçen süre önce ilk defa Jameson CaskMate projesi kapsamında Gara Guzu'nun stout yorumu ile "Meşeli" projesini deneyimlemiştik.

Nacizane bir tadım notu yazmıştım;

Okumak için tıklayınız.


Ayrıca o projede Jameson Türkiye temsilciliği kaynaklı ama bira sektörünün (özellikle söz konusu kraft bira olunca) ilk defa gördüğü bir marketing sorununa da "Türk Biracılığında Meşeli Vakası" başlığı ile değinmiştim.

Okumak için tıklayınız.

---

Evet gelelim yazının konusu olan bu güzelliğe. Gara Guzu ailesi tekrar İrlanda'ya gider, kendi rehberliğinde 4C IPA üretilir ve biranın durduğu fıçılar boşaltılarak Jameson viskisi eklenir. Burada viskiler 2 aya yakın 4c IPA fıçılarında bekletilerek bitiş verilir. Sonucunda bu güzel etiketli, 4C IPA notaları kazanan viski ortaya çıkar

---

Viskiden alınan ilk yudumda Jameson'un klasik tadı bizi karşılarken, hemen sonra damakta ve gırtlakta kalan turunçgil tatlarını hissetmek çok hoş. Burada denemeyimi katlamak için viskiden sonra Gara Guzu 4C IPA'yı yudumlamanız damaktaki turunçgil hissiyatını katlıyor. Uyum böyle bir şey işte.

---

Etiket, Gara Guzu 4C IPA'nın DNA'sını kopyalamış adeta. Çok şık.

---

Dağıtım sürecini takip ederek Macrocenter'dan aldım ama bazı premium tekellere ve içki butiklerine de geliyor. 24.000 şişe üretilmiş ve almak isteyenin takip etmesi gerekli.

---

Şerefe, Sláinte

429 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page