top of page

Pera Bira (Zıkkımm)


Pera Bira ve sonrasında gelen Zıkkımm biraları, Park Gıda şirketinin bir ürünü olarak karşımıza çıkmakta. Pera Bira ile başlanılan yola, Zıkkımm markaları biraları ile devam ediyorlar.

Pera Bira ile başlayalım. Fotoğrafların çoğunu Untapp'den başkalarının fotoğraflarından alacağım.-Pera 2 (Red Ale): https://untappd.com/user/glasscow/checkin/221043044 fotoğraf linki.


-Pera 3 (Smoked Ale): bu türü gereği Türkiye için baya girişimci bir biraydı diyebilirim.


-Pera 5 (Hefeweizen): https://untappd.com/user/Evrenulgen/checkin/315120030 fotoğraf linki


-Pera 6 (Tarçınlı Bira): Bakın bu da çok ilginç bir olaydı itiraf edeyim. Pera'ların hemen hepsini denemiş biri olarak tarçın sevmediğim için bu birayı denememiştim https://untappd.com/user/Evrenulgen/checkin/315120443 fotoğraf linki.
-Pera 7 (Damla Sakız): Aslında ufuk olarak ne kadar yaratıcı biralarmış. Ancak tutunamadılar tabi.


Pera'nın üretimi durdu diye biliyorum. Durduğu yıllarda ise yerini farklı etiket yüzü ve daha farklı stiller ile Zıkkımm markası aldı. Aşağıdaki üç etiket Zıkkımm'ın son zamanlardaki etiketi ve açıkçası çok ön yargılıydım. Yine de iyi bir kraft bulamazsam ancak almak isteyeceğim biralardır. Yalnız Dark Ale hoşuma gitmedi desem yalan olur. İlk çıktığında buğday birası ve IPA'yı da fena bulmamıştım.


-Zıkkımm Zifiri (Dark Ale):


-Zıkkımm Dude (Smoked Beer)

-Zıkkımm Red Ale:

-Zıkkımm Amerikan IPA: https://untappd.com/user/narcom88/checkin/846354008 fotoğraf post'daki link'den alınmıştır.


-Zıkkım Weiss:-Zıkkımm Deep Beer (Imperial Black IPA): Böyle bir türü olduğunu bilmiyordum bu markanın. Untappd'de böyle geçiyor. İlginç. Bir ara deneyeceğim.

Fotoğraf bu post'dan alınmıştır. https://untappd.com/user/Henryy/checkin/908291357


Gelelim Park Gıda'nın İstanbul'daki 3 güzel pub için ürettiği biralara. Bu bira türlerini zaten üretiyorlar ama burada bir etiket değişimine gidilerek pazarlanmış. Bildiğim kadarıyla bu etiketler artık üretilmiyor. Kayda geçmesi için buraya eklemek gerek elbette.


-Ayı Kafası (Blonde Ale): https://untappd.com/user/GoodKarma/checkin/475257644 fotoğrafın alındığı post.


-Fabrika Birası (Smoked Lager): Park gıdanın Kadıköy'deki Bir Fabrikası mekanı için ürettiği etiket.


-Joker No :19 (Hefeweizen): İsimden de anlaşıldığı üzere Beşiktaş'daki Joker No:19 pub'ı için üretilen bir buğday birası. Fotoğraf linki: https://untappd.com/user/glasscow/checkin/369194992


ve diğerleri...

-Antalia (Amber Lager): https://untappd.com/user/altantois/checkin/550279742 fotoğraf linki.


-Sherefe (Pilsner): Park Gıda'nın ilginç bir şekilde Uzak Doğu'ya pazarladığı bir bira. Kraft kategorisine girer mi bilemem :) Fotoğraf linki https://untappd.com/user/Zebrahat/checkin/882596973Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page